Sprzedaż i montaż stacji uzdatniania wody

Popularność domowych stacji uzdatniania wody stale roście z roku na rok. Spowodowane jest to złą jakością wody która może powodować uciążliwe niedogodności zdrowotne. Dzięki takim uzdatnionej wodzie jesteśmy w stanie sami wyeliminować ten problem.

Jakie problemy pojawiają się z jakością wody w domach jednorodzinnych.

  • Zbytnia twardość wody - może powodować awarie kotłów centralnego ogrzewania, a także układu przewodów grzewczych oraz kanalizacji. Powoduje również powstawanie kamienia nazębnego, który zwiększa wydatek energetyczny. Powoduje to degradację sprzętu AGD, spadek sprawności urządzeń i instalacji domowych (np. ogrzewania) oraz zmniejszenie szczelności i sztywności zaworów przyłączy sterujących. Zmniejsza skuteczność detergentów, przyczynia się do powstawania białych patyn na naczyniach i akcesoriach, wysusza skórę i włosy. Twarda woda może spowodować, że poniesiemy większe koszty za energię, a także koszty wymiany systemu, nieprzyjemne odkamienianie sprzętu oraz wyższe koszty detergentów.
  • Zbyt duża ilość pierwiastków: żelaza oraz manganu. - Z problemem takim borykają się przede wszystkim budynki, które czerpią wodę z własnego ujęcia. Liczba tych pierwiastków jest niekiedy kilkukrotnie większa od norm. Woda ta można uszkodzić instalacje sanitarne, urządzenia oraz wyposażenie kuchni i łazienki. Plami również wyprane tkaniny i naczynia. Żelazo gromadzi się również w rurach, powodując utratę energii. Przede wszystkim ma negatywnym wpływ na nasze zdrowie, może powodować niestrawność czy rozstrój żołądka. Bakterie mogą rozwijać się w osadach i zanieczyszczać wodę.
  • Natężenie siarkowodoru oraz jonu amonowego - Przyczyniają się do rozwoju bakterii, które są niebezpieczne dla zdrowia wody, zmieniają jej smak i zapach. Oddziałują również na odczyt pH a także barwę wody. Uzdatnienie wody polega na doprowadzeniu wody, która jest niezdatna do spożycia, do stanu czystości wymaganego dla danego zastosowania. Zanim zdecydujemy się na wybór technologii obróbki, musimy przeprowadzić analizę w specjalistycznym laboratorium aby określić skład wody.