Gryzer

Popmy ciepła

Najlepszym źródłem zasilania pomp ciepła są wymienniki pionowe. Właściwie dobrane stanowią fundament prawidłowej pracy pompy ciepła, pozyskując ciepło z wnętrza ziemi. Są najtańszym i najczystrzym źródłem energii cieplnej. Zastosowanie pomp ciepła podnosi klasę energetyczną obiektu na świadectwach efektywności energetycznej co znacznie zwiększa wartość nieruchomości.

Zalety kolektora pionowego.

  • wysoka efektywność
  • mała dewastacja terenu
  • niskie opory hydrauliczne
  • niskie koszty pompowania glikolu

Ponadto nie do przecenienia są walory pomp ciepła takie jak:

bezpieczeństwo, czystość, brak spalin, cicha i bezobsługowa praca, możliwość współpracy z każdym innym urządzeniem grzewczym, jak również estetyczny wygląd.

Schemat działania pompy ciepła z wykożystaniem kolektorów pionowych.

Kolektory pionowe pomp ciepła. Głębokość kolektorów dobierana jest w oparciu o warunki geologicznej. Maksymalna głebokość instalowanych kolektorów wynosi 150 m. W celu uzyskania maksymalnego odbioru energii z gruntu otwór po wywierceniu wypełniany jest specjalną masą o dużej przewodności cieplnej. Zawsze, jeżeli istnieje konieczność zabezpieczamy wody podziemne poprzez odcięcie wód gruntowych. Stosowane materiały dolnego źródła posiadają gwarancję producenta na okres 50 lat. Montowane przez nas studnie kolektorowe są niewielkich rozmiarów, odporne na nacisk ziemi i fabrycznie składane na indywidualne zamówienie co minimalizuje ryzyko wycieków. Wszystkie dodatkowe elementy lączone są poprzez wykonanie zgrzewów elektrooporowych co gwarantuje szczelność i trwałość instalacji. Współpracujemy z renomowanymi firmami instalacyjnymi. Wszystkie wykonywane prace wiertnicze nadzorowane są przez właściciela firmy.

Studnie Glebinowe


Wykonujemy studnie do głębokości 100m na potrzeby domów jednorodzinnych, nawodnień ogrodów, rolnictwa itp. na terenie woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Średnice rur, rodzaj, długość filtra i wydajność pompy są dobierane indywidualnie wg. zapotrzebowania na wodę oraz warunków technicznych eksploatacji ujęcia. Do budowy studni stosujemy rury PE lub PVC-U atestowane. Wszystkie nasze studnie wykonywane są kompleksowo tj. z obsypką filtracyjną, zabudową, odpompowaniem wody i sprawdzeniem wydajności źródła. W celu uzyskania bliższych informacji proszę o kontakt.